Kişinev Eğitim Müşavirliği

15 Temmuz'u Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız! Nu am uitat, nu vom uita, nu vom lasa sa fie uitat 15 iulie!

'TÜRKİYE YÜZYILININ KAHRAMANLARI' başlıklı Moldova'da yaşayan 10 - 18 yaş arası gençler arasında düzenlenen olan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" konulu resim yarışmasıdır. 15 Temmuz hakkında geniş ve doğru bilgiyi alabilmek için bağlantıları inceleyiniz:     https://15temmuz.gov.tr/    https://15temmuz.gov.tr/en
15 Temmuz'u Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız!  Nu am uitat, nu vom uita, nu vom lasa sa fie uitat 15 iulie!


15 Temmuz hakkında geniş ve doğru bilgiyi alabilmek için bağlantıları inceleyiniz:

https://15temmuz.gov.tr/

    https://15temmuz.gov.tr/en


T.C .

KİŞİNEV BÜYÜKELÇİLİĞİ

Eğitim Müşavirliği

 

 

 

'TÜRKİYE YÜZYILININ KAHRAMANLARI'

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 

 

YARIŞMANINADI:

Moldova'da yaşayan 10 ? 18 yaş arası gençler arasında düzenlenecek olan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" konulu resim yarışmasıdır.

 

YARIŞMANIN KAPSAMI:

Bu şartname yukarıda amacı ve konusu belirtilen yarışmaya katılacakları, eserlerde aranacak şartları, başvuru şeklini, yapılacak değerlendirmeyi, ödüllendirme ve ödül töreni ile yarışma takvimine ilişkin usul ve esasları kapsamaktadır.

 

YARIŞMANIN AMACI:

a.   Moldova'da yaşayan gençlerin"15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'' teması ile güncel meseleler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayarak farkındalık oluşturmak,

b.   Moldova'da yaşayan gençlerin "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü''  teması ile Türkiye Cumhuriyeti'nin sosyal, kültürel ve tarihi değerlerini kavramasını sağlamak,

c.    Moldova'da yaşayan gençlerin "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü''  teması ile evrensel demokratik ve etik değerler ile bayrağına, milletine, ülkesine ve devletine sahip çıkan, bu unsurları koruyan, geliştiren ve yüceltmeye çalışan bir birey bilincine sahip yurttaşlar olarak yetiştirilmesi ve bu konulardaki farkındalıklarının arttırılmasını sağlamak,

d.   Türk milletinin demokratik kazanımları uğruna verdiği mücadele ve elde ettiği zafer ile FETÖ'nün sadece Türkiye için değil birçok ülke demokrasisi için de tehdit olduğunun uluslararası kamuoyunda daha iyi anlaşılmasını sağlamak, Türkiye'nin FETÖ ve diğer ulusal ve uluslararası tehditler karşısında yılmadan ve kararlılıkla mücadele edeceği mesajını öne çıkarmaktır.

 

YARIŞMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

a. Yarışma şartları ve açıklamalar T.C. Kişinev Büyükelçiliğine ve alt birimlerine ait sosyal medya platformları ile resmi web sitelerinde duyurulacaktır.

b. Yarışmacılar eserlerini 14.07.2022tarihinde Büyükelçiliğimizde olacak şekilde postayla T.C. Kişinev Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği Str. Alexei Mateevici, 55, MD-2009 Chi?in?uadresine göndermelidir. Teslim tarihinden sonra T.C. Kişinev Büyükelçiliğine ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

c. Yarışmaya katılanlar, eserlerinden telif ücreti taleplerinin olmayacağını, eserleriyle ilgili tüm yasal sorumluluğun kendilerine ait olduğunu, eser üzerindeki tüm tasarruf hakkını T.C. Kişinev Büyükelçiliğine devrettiğini kabul ederler.

ç. Gönderilecek eserler T.C. Kişinev Büyükelçiliğince oluşturulacak değerlendirme komisyonu tarafından değerlendirilecektir.

d. Değerlendirme Komisyonlarının kararları kesindir, itiraz edilemez.

e. Dereceye giren ilk üç eser T.C. Kişinev Büyükelçiliğince ödüllendirilecektir. Ödüller daha sonra belirlenecektir.

f. Yarışmaya katılanlar bu şartnamede belirtilen tüm hususları kabul etmiş sayılacaklardır.

g. Dereceye giren gençlere ödülleri 15.07.2022 tarihinde Büyükelçiliğimizce gerçekleştirilecek törende verilecektir. Törenin yapılacağı yer ve saat dereceye giren eser sahiplerine ayrıca bildirilecektir.

ğ. Bu şartnamenin ve uygulama esaslarının kapsamı dışında kalan tüm hususlarda ve doğabilecek anlaşmazlıkların çözüme bağlanmasında T.C. Kişinev Büyükelçiliği yetkilidir.

Teknik Şartlar:

a. Her yarışmacı yarışmaya yalnız bir resimle katılacaktır.

b. Yarışmaya gönderilen eserlerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış veya herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

c. Resimler 35x50 cm ölçülerinde resim kâğıdına yapılacaktır.

ç. Her türlü resim tekniği ve boya malzemesi kullanılabilir. (Sulu boya, pastel boya, yağlı boya, kuru boya, guaş boya vb.)

d. Resimler, buruşturulmadan ve rulo yapılmadan paketlenerek Kişinev Büyükelçiliğine gönderilecektir.

e. Resmin ön yüzüne kesinlikle hiçbir bilgi yazılmayacak ve her yarışmacı eserinin arka yüzüne aşağıdaki etiket formatına uygun olarak bilgilerini yazacaktır.

Yarışmacının

Adı ve Soyadı

 

Yaşı

 

Cinsiyeti

 

Adresi

 

 

Okulu

 

Velisinin

Adı Soyadı

 

Telefon No

 

E Posta Adresi

 

 

Eserler incelenirken;

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

PUANI

Kompozisyon ve Amaca Uygunluk (Ritim, denge, zıtlık, renk, doku, odak noktası, boyut, biçim, yüzey vs.)

30 Puan

Renklendirme (Kullandığı boya tekniğini doğru uygulama)

30 Puan

Özgünlük (İfade, Soyutlama, Sembolizm vs.)

30 Puan

Temizlik ve Düzen (Paspartu düzeni, Kâğıt temizliği vs.)

10 Puan

TOPLAM

100 Puan

 

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.