19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını T.C. Kişinev Büyükelçiliği, T.C. Komrat Başkonsolosluğu, TİKA Kişinev Koordinatörlüğü, Komrat Devlet Üniversitesi Rektörlüğü, KDU'da öğrenim gören özel öğrencilerimiz, Komrat Atatürk Kütüphanesi Müdürlüğü, YEE Komrat Temsilciliği, vatandaşlarımız ve soydaşlarımızın katılımıyla Kongaz Süleyman Demirel Türk Moldovan Lisesi öğrencileri ve öğretmenleriyle birlikte kutladık.![19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı](/meb_iys_dosyalar/2024_05/22150133_img_6236_resized.jpg)
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programında her sene olduğu gibi bu sene de Bilim ve Kültür Şenliği de eklendi Tüm öğrencilerimizin katılımıyla muhteşem sunumlar yapıldı. Programımızda okul bahçemizde günün anlam ve önemine dair okul müdürü Ergin Yılmaz, T.C. Kişinev Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Cengiz Güzeloluk ve T.C. Komrat Başkonsolosu Adnan Hayal'in konuşmaları ardından öğrencilerimizin oluşturduğu müzik grubunun konseri, öğrenci ve öğretmenlerin okudukları şiirler, Gagauz, Moldovan ve Türk halk dans gösterileri yer aldı. Bahçe programının ardından öğrenciler kutlamalarına devam ederken, misafirler okul içi programımızda ''Küresel Isınma'' temalı yılsonu Bilim Kültür Sergisinin açılışına katılıp sergiyi gezerek öğrencilerin sunumlarını izledi. Günün sonunda okul idaresinin yemekhanede misafirler için hazırladığı yemek ikramına geçildi. Bu başarılı program için gururumuz Kongaz Süleyman Demirel Türk Moldovan Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerini tebrik ederiz.