Kişinev Eğitim Müşavirliği

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında "Geçmişten Geleceğe Gurbet Hikâyeleri-2" Yarışması

Gurbete gidince yaşananlar, hissedilenler, ana vatan ziyaretleri, vatan özlemi ve çocukluk bayramları, yaşamakta olduğunuz ülkelerin kültürel farklılıkları
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında

Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından Milli Mücadele'nin başlatılması ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında yurt dışında yaşayan 7-17 yaş arası çocuklarımızın katılabileceği"Geçmişten Geleceğe Gurbet Hikâyeleri 2" yarışması düzenlenecektir.

Yarışmanın Amacı :  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında yurt dışında yaşayan çocuklarımızın geçmişte yaşananlara ilgi duymalarını sağlayarak ülkemiz ile bağlarını güçlendirmek, milli tarih bilinci oluşumuna katkı sağlamak, Türkçe ve Türk Kültürünü tanıtmak ve yaymaktır. Aynı zamanda çocuklarımız ile aile büyüklerinin iletişimini arttırarak, onlara da değerli olduklarını hissettirmektir.

Etkinliğin Hedef Kitlesi Yurt dışında yaşayan 7-17 yaş arası çocuklarımızdır.

Çocuklardan büyüklerinin (büyükbaba, büyükanne, amca, teyze, hala, dayı ve akrabaları) gurbette yaşadıkları bir olayı yazılı olarak ifade etmeleri beklenmektedir.

 

Hikâyelerin konusu; gurbete gidince yaşananlar, hissedilenler, ana vatan ziyaretleri, vatan özlemi ve çocukluk bayramları olabileceği gibi yaşamakta oldukları ülkelerin kültürel farklılıklarıyla ilgili de olabilecektir.  

Yarışma Şartnamesi için TIKLAYIN

Yarışmaya Başvuru Formu için TIKLAYIN

04-05-2021

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.