Kişinev Eğitim Müşavirliği

9 Mayıs AB Günü Kısa Film Yarışması'nın Ödülleri Sahipleriyle Buluştu

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 9 Mayıs Avrupa Birliği (AB) Günü Kısa Film Yarışması'nın ödüllerinin açıklanması, yarışmada dereceye giren katılımcıların tebrik ve teşvik edilmesi amacıyla çevrimiçi ödül töreni düzenlendi. 
9 Mayıs AB Günü Kısa Film Yarışması'nın Ödülleri Sahipleriyle Buluştu

Toplantıya Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, AB'ye üye ve aday ülkelerde görev yapan Eğitim  Müşavirleri ve Ataşelerimizin yanı sıra yarışmacı öğrencilerimiz katıldı.  

Bakan Yardımcısı Kaymakçı, açılış konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığı'na teşekkür ederek, bu tür yarışmaların geleneksel hale getirilmesi temennilerinde bulundu.  

Genel Müdür Dalkıran da yaptığı konuşmada bu gibi çalışmaların Avrupa'da yaşayan gençlerin Türkiye AB süreçleri hakkındaki farkındalıklarını arttırmaya katkı sağladığını vurguladı.  

Toplantıda ilk üç ödülü ve Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Özel Ödülünü almaya hak  kazanan kısa filmler ve tüm yarışmacılarının hazırladığı filmlerden oluşturulan sosyal  medya kolaj filmi gösterildi.  

Yarışmada birinciliği Fransa'dan Enes Özbek, ikinciliği yine Fransa'dan Selin Yurtsever ve arkadaşları, üçüncülüğü de Bulgaristan'dan Enes Bozov ve arkadaşı kazanan isimler olurken, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Özel Ödülüne layık görülen isim ise Fransa'dan Defne Akçay olmuştur.

02-06-202102-06-202102-06-202102-06-2021

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.