Kişinev Eğitim Müşavirliği

"Burada TÜRKÇE Konuşuyor!" Projesi Moldova'da Devam Ediyor

Çocuklar,gençler,anneler ve babalar.. Eğitici,öğretici ve eğlendirici birlikteliğe davetlisiniz.


Çocuğunuzun Türkçe konuşacak alanlara mı ihtiyacı var? Eşiniz yabancı uyruklu ve Türkçesini geliştirmek mi istiyor? Ailece eğitime yeni bir pencere mi açmak istiyorsunuz? Bekliyoruz..

Amacımız, Türkçe konuşma becerilerinin katılımcı merkezli, eğlenceli ve günlük yaşama yönelik etkinlikler yoluyla geliştirilmesi ve birbirleriyle iletişim ve etkileşim kurmaları amaçlanmaktadır. Ayrıca projeyle katılımcıların farklı konularla ilgili birbirleriyle fikir alışverişinde bulunmaları ve genel kültür bilgilerini geliştirmeleri sağlanacaktır. Böylece katılımcıların Türkçe kendilerini ifade etme konusunda özgüven geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Projenin hedef kitlesi; çocuklar, gençler, yetişkinler anne ve babalar ve öğretmenler olarak belirlenmiştir. Proje kapsamında; Türkçe konuşma konusundaki yetersizlikler, kişiler arasındaki iletişim ve etkileşim yetersizlikler, Türkçe kendini ifade etme konusundaki yetersizlikler, Türkçe diksiyon ve telaffuz ile ilgili yaşanan problemler, topluluk önünde konuşma konusundaki eksiklikler ve beden dilini kullanma konusundaki problemler giderilmeye çalışılacaktır.

08-10-2021

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.