Kişinev Eğitim Müşavirliği

EBA Yurt Dışı Kullanımı Değerlendirme Toplantısı Komrat'ta Yapıldı

Eğitim Müşavirimiz Cengiz GÜZELOLUK görev bölgemizdeki okutman ve öğretmenlerimizle Komrat Atatürk Kütüphanesinde biraraya gelerek bilgilendirme toplantısı yaptı.
EBA Yurt Dışı Kullanımı Değerlendirme Toplantısı Komrat'ta Yapıldı

AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğümüz, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü iş birliğinde yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın ve eğitim çağındaki çocuklarının Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içeriklerinden faydalanabilmeleri için çalışmalar yürütmektedir. 

Bu çerçevede yapılan toplantıda YTM işleyişi, tekil kullanıcı kimlik ve şifre işlemleri, EBA içeriğinin sunumu ve uygulanması ve mümkün olduğunca çok sayıda vatandaşımız ve yabancıların istifade etmesi hakkında sunumlar gerçekleştirilmiştir. Komrat Devlet Üniversitesi, ULIM, USM ve Kongaz Süleyman Demirel Türk Moldovan Lisesi öğretmen ve okutmanlarının katıldığı toplantıda eğitim alanımıza dair değerlendirmeler yapılmıştır.

EBA Tek Kullanımlık Şifre Üretimi

 28-09-202128-09-202128-09-2021

09-09-202109-09-2021

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.