Kişinev Eğitim Müşavirliği

Eğitim Diplomasisi Seminerimiz 'MEHMET AKİF ERSOY:ASIM MODELİNDE TÜRK GENÇLİĞİ'

Müşavirliğimizin Eğitim Diplomasisi Seminerleri kapsamında ve 'Türkiye Yüzyılı' etkinlikleri çerçevesinde 18-22 Mart 2024 tarihleri arasında hazırladığı 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü ile 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programında Türkiye'den konuğumuz Osmangazi Üniversitesinden Prof. Dr. Soner AKPINAR oldu. 
Eğitim Diplomasisi Seminerimiz 'MEHMET AKİF ERSOY:ASIM MODELİNDE TÜRK GENÇLİĞİ'

Komrat Devlet Üniversitesinde düzenlediğimiz "SAVAŞ, İSTİKLAL VE MEDENİYET BAĞLAMINDA MEHMET AKİF ERSOY" başlıklı panelden sonra Moldova Devlet Üniversitesinde 'MEHMET AKİF ERSOY:ASIM MODELİNDE TÜRK GENÇLİĞİ' konulu konferansımız T.C. Kişinev Büyükelçisi Uygar Mustafa SERTEL, İçişleri Müşaviri Alb. Enver ÖZKAL, okutmanlarımız, özel öğrencilerimiz, Türkçe kursiyerlerimiz ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Yönlendiriciliğini okutmanımız Burcu YILMAZ ÇEBİN'in yaptığı konferansta Mehmet Akif Ersoy'un geçmiş, gelecek ve yaşadığı çağı yorumlayarak Türk Milleti için çizdiği örnek şahsiyet olarak ASIM karakteri yorumlandı. Akif'in Şiir ve fikir dünyasında karamsarlıktan ümitli geleceklere yükselişin yollarını gösterdiği emsalsiz şiirleri okundu. Kursiyerimiz Victoria Burca'nın okuduğu Mehmet akif şiiri güne ayrı bir anlam kattı.

Program Sayın Büyükelçimizin Prof.Dr. Soner AKPINAR'a teşekkür belgesi takdim etmesiyle sona erdi.

 

21-03-202421-03-202421-03-202421-03-202421-03-2024

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.