Kişinev Eğitim Müşavirliği

Kişinev "N.V. Gogol" Teorik Lisesine Ziyaretimiz

Kişinev Eğitim Müşaviri Cengiz GÜZELOLUK, Kişinev "N.V. Gogol" Teorik Lisesine bir çalışma ziyareti gerçekleştirerek Lise Müdürü Marina SALTANOVSKAYA ve Müdür Yardımcısı Alisa RUSSU ile temaslarda bulunmuştur.
Kişinev

Liseyi ziyaret etmeyi çoktan planladığını belirten Eğitim Müşaviri Cengiz GÜZELOLUK, kardeş okul ve Türkçe kursları başta olmak üzere Müşavirliğinin faaliyetleri hakkında bilgi vermiş; "N.V. Gogol" Teorik Lisesini bir Türk liseyle kardeş okul yapmak ve lisede Türkçe dil kursu açmak istediğini ifade etmiştir.

Lise Müdürü Marina SALTANOVSKAYA, yönettiği okulda yaklaşık 1500 öğrencinin öğrenim gördüğünü belirterek okul hakkında bilgilendirmiş, benzer projeler konusunda başka ülkelerle tecrübelerinin olduğunu, bu bağlamda bir Türk okulu ile de kardeş okul ilişkisinin kurulmasına sıcak baktıklarını, ayrıca okulda Türkçe'nin seçmeli ders veya dil kurusu olarak öğretilmesi hem öğretmenler hem de öğrenciler tarafından ilgiyle karşılanacağı düşündüğünü belirtmiştir.

Taraflar, kardeş okul çalışması ve Türkçe kursu konusunda çalışmaların devam etmesi hususunda mutabık kalmıştır.


15-02-202415-02-2024

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.