Kişinev Eğitim Müşavirliği

Kongaz Süleyman Demirel Türk Moldovan Lisesinde Şehitlerimiz için Saygı Duruşu

Pençe-Kilit Harekât bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde şehit olan vatan evlatlarının aziz hatıralarını yaşatmak, eğitim ailesi olarak minnetimizi göstermek ve yükselen yeni nesli ruhen, bedenen ve manen vatan sevgisiyle donatmak amacıyla Bakanlığımıza bağlı öğretmenlerimizin görev yaptığı Kongaz Süleyman Demirel Türk Moldovan Lisesinde 15 Ocak 2024 tarihinde şehitlerimiz için 1 (bir) dakikalık saygı duruşunda bulunularak okul müdürümüz Ergin YILMAZ tarafından anma konuşmasıyapılmıştır. Öğretmenlerimiz ve soydaşlarımızla şehitlerimiz anılmıştır.
Kongaz Süleyman Demirel Türk Moldovan Lisesinde Şehitlerimiz için Saygı Duruşu

Bu sabah, milyonlarca öğrenci ve öğretmenimiz tek yürek olarak aziz şehitlerimize vefamızı göstermek için ülkemizin her köşesinde saygı duruşundaydı... Ey, Şanlı Kahramanlarımız! Vatan size minnettar...

Sayın Bakanımızın açıklaması:

Millî Eğitim Bakanlığı olarak en genel amacımız çocuklarımızı Türk Milletinin millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmektir. Bu idrakle Pençe-Kilit Harekât bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde şehit olan vatan evlatlarının aziz hatıralarını yaşatmak, eğitim ailesi olarak minnetimizi göstermek ve yükselen yeni nesli ruhen, bedenen ve manen vatan sevgisiyle donatmak amacıyla Bakanlığımıza bağlı tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında 15 Ocak 2024 tarihinde bayrak töreni öncesinde 1(bir) dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır. Aziz şehitlerimizin ruhları şad, makamları âli olsun.

Prof. Dr. Yusuf TEKİN

Milli Eğitim Bakanı
15-01-202415-01-202415-01-202415-01-2024

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.