Kişinev Eğitim Müşavirliği

MEB Seyyah Oyunu Seviye Atlatır..

Eğlendirici ve Öğretici 'SEYYAH' oyunuyla çocuklarımız oyun oynarken Türkiye'yi de geziyor ve daha yakından tanıyor.
MEB Seyyah Oyunu Seviye Atlatır..

MEB Seyyah oyunu nedir, nasıl oynanır? Seyyah oyunu nereden indirilir?

Seyyah oyunu nedir ve nasıl oynanır?

Sosyal medya hesabı üzerinden, Evliya Çelebi'den esinlenerek 'SEYYAH' ile yurt dışındaki çocuklara Türkçeyi ve Türk kültürünü eğlenerek öğrenip pekiştirecekleri Seyyah adında bir oyun hazırladıklarını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen "Seyyah" isimli ücretsiz oyun EBA ve uygulamalar üzerinden ücretsiz bir şekilde oynanabiliyor.

8 farklı seviye içeren oyunda; el-göz koordinasyonunu sağlamak, temel Türkçe dil becerilerini geliştirmek, Türk kültürüne özgü yeni keşifler yapmak hedeflenmiştir. Çocukların renkli dünyalarına hitap eden bu oyunun kendisi de capcanlı, keyifli ama bir o kadar da zorlayıcı. Haydi çocuklar koşmaya, zıplamaya, tırmanmaya var mısınız?

Bu oyunda kültürümüze özgü kıyafetlerle karşına çıkan farklı karakterlerle özdeşleşecek, Seyyah olup ülkemizin birçok bölgesine seyahat edecek ve yıldızları toplayarak puan tablosunda en üst sıralarda yer almaya hak kazanacaksın. Oyun sonunda süper seyyah rozetini almayı unutma!
Sevgili aileler, sizler de çocuklarınızla birlikte öğrenmeye hazır mısınız? Çocuğunuzla keyifli vakitler geçireceğiniz bu oyunda engelleri aşmak o kadar da kolay değil! Haydi birlikte oynayalım, öğrenelim.

Evliya Çelebi'den esinlendik "SEYYAH" ile yurt dışındaki çocuklarımıza Türkçemizi ve kültürümüzü eğlenerek öğrenip pekiştirecekeleri bir oyun hazırladık. Dilerseniz EBA'da, dilerseniz ücretsiz uygulamalar burada

Down pointing backhand index

Apple

  Mobile phone with rightwards arrow at left

http://meb.ai/D3m2m

Android

  Mobile phone with rightwards arrow at left

http://meb.ai/TZHmB

18-04-202118-04-202118-04-202118-04-202118-04-2021

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.