Kişinev Eğitim Müşavirliği

Müşavirliğimizin Türkiye'nin Yüz Akı Moldova TİKA Koordinatörlüğüne Ziyareti

Yunus Emre Enstitüsü Strateji Uzmanı Selçuk Doğan ve KDÜ Okutmanımız Kürşat Şâmil Şahin ile Moldova'da başarılı çalışmalara imza atan TİKA Koordinatörü Selda ÖZDENOĞLU ve Koordinatör Yardımcısı Hatice METİN KUŞÇU hanımefendileri ziyaret ederek çalışmalarımızı değerlendirdik.
Müşavirliğimizin Türkiye'nin Yüz Akı Moldova TİKA Koordinatörlüğüne Ziyareti

Yunus Emre Enstitümüzün Strateji Uzmanı Selçuk Doğan, bugün (8 Haziran) Moldova'ya gelmiş ve Büyükelçimiz Sayın Gürol Sökmensür'i de makamında ziyaret etmiştir. Eğitim Müşavirliğimizi ziyaret eden uzmanımızla birlikte yapılabilecek çalışmalar konusunda fikir alış verişinde bulunduk. Daha sonra Komrat Devlet Üniversitesinde görevli okutmanımız Kürşat Şâmil Şahin ve uzmanımızla Moldova'da başarılı çalışmalara imza atan TİKA Koordinatörü Selda ÖZDENOĞLU ve Koordinatör yardımcısı Hatice METİN KUŞÇU ile verimli bir değerlendirme sohbeti gerçekleştirdik. Moldova'da ve Gagauz Özerk Yeri'nde pekçok başarılı projeye ve çalışmaya destek olan Enstitümüzün temsilcisi Komrat'ta da incelemelerde bulunacaktır. Gönül coğrafyamızda dil öğretimi, tanıtım, kültür ve sanat alanında önemli çalışmaları olan Yunus Emre Enstitüsü'ne başarılar dileriz.

08-06-202108-06-202108-06-202108-06-2021

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.