Kişinev Eğitim Müşavirliği

T.C. Kişinev Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği Eğitim Personeli Çevrim içi Toplantıda Buluştu

İşimiz Eğitim, Gücümüz Eğitim..
T.C. Kişinev Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği Eğitim Personeli Çevrim içi Toplantıda Buluştu

Eğitim Müşavirliğimiz bünyesinde Moldova'da yürütülmekte olan eğitim faaliyetlerinin mevcut durumunun, MEB projelerinin tanıtılması ve uygulanmasının, Kardeş Okul projelerinin, Moldova vatandaşlarına sunulan hizmetlerin, Moldova'da yaşayan Türk vatandaşlarımıza yönelik çalışmaların ve Türk Kültür ve Medeniyetinin zenginliklerinin paylaşılmasının önemi üzerinde durulmuştur.Ortaöğretimden üniversiteye, mezun öğrencilerden onların istihdam edilmesine kadar farklı konularda tecrübe paylaşımı yapılmıştır. Moldova genelinde Türk Diline artan talebin karşılanması adına yapılabilecekler değerlendirilmiştir. 

Kongaz Süleyman Demirel Türk Moldovan Lisesi okul müdürümüz ve bölgeyi en iyi bilenlerden olan Sayın Hasan Hüseyin CESUR yapılacak faaliyetlerin planlanması,yürütülmesi ve yaygınlaştırılması için tecrübe aktarımında bulunurken, Komrat Devlet Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün kurulmasında büyük emekleri olan okutmanımız Dr. Kürşat Şamil ŞAHİN çalışmaların yüksek öğretim ve Türk Dili kursları boyutuna ışık tutmuştur. 

Eğitim Müşavirliğinin tüm birimleriyle koordinasyon içerisinde çalışmasının önemi üzerinde durulmuştur. 

Donanımlı eğitim kadrosuyla Türkiye Cumhuriyeti Moldova Türkiye dostluğuna en etkili desteği vermeye devam edecektir.

01-05-202101-05-202101-05-202101-05-202101-05-202101-05-202101-05-2021

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.