Kişinev Eğitim Müşavirliği

T.C. Kişinev Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği Özel Öğrencilerle Çevrimiçi Buluştu

Birlikte Eğitimde Zirveye
T.C. Kişinev Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği Özel Öğrencilerle Çevrimiçi Buluştu

Eğitim Müşavirliği olarak okutmanlarımızla beraber 13 Nisan 2021 Salı günü Moldova'da özel öğrenci olarak üniversite eğitimi alan gençlerle çevrimiçi bir araya geldik. Türkiye her yerde...Biz her yerdeyiz... BİZ TÜRKİYEYİZ .

Komrat ve Kişinev'de üniversite okuyan özel öğrenciler ile çevrim içi görüşme yapıldı. Görüşme Kişinev Eğitim Müşavirliği yönetiminde  MEB tarafından Türk Dili okutmanı olarak görevlendirilen öğretim görevlileri ve 16 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Görüşmede Eğitim Müşavirliği ile ilgili haber, etkinlik ve duyuruların yapıldığı sosyal medya kanalları ve internet sitesi tanıtıldı. Öğrencilerden bu kanalları takip ederek gerekli teknik desteği 

bulabilecleri ifade edildi.

Moldova'da okuyan öğrenciler olarak dernekleşme faaliyetleri ve tüzel kişiliğin kurulup geliştirilmesinin önemi üzerinde duruldu.

Öğrencilerin Moldova'ya gelişleri ve uyumları ile ilgili yaşadıkları sorunlara değinildi. Bir kısım aracı eğitim ajanslarının eksik ve yanlış bilgilendirmeleri, üniversite barınma ve harç ücretleri, yurt ve barınma koşullarının yetersizliği konuları dile getirildi ve dikkatlice not alındı.

Görüşmede öğrencilerin sınıflarının,bölümlerinin hatta üniversitenin birincisi olmalarının önemi, dil becerilerini geliştirmeleri ve gelecekte düzenlenecek etkinliklerde iş adamı ve temsilciler ile görüşebilecekleri ortak bir iletişim kanalının oluşturulması üzerinde duruldu.

Öğrenciler ve eğitim yöneticilerinin düzenli olarak fikir alış verişinde bulunmaları gerektiği konusunda fikir birliğine varıldı.

Tüm katılımcılar memnuniyetini ifade ederek T.C. Kişinev Büyükelçiliğine teşekkür etti. Toplantılara daha fazla öğrenciye ulaşılarak devam edilecektir.

16-04-202116-04-202116-04-2021

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.