Kişinev Eğitim Müşavirliği

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar Moldova Eğitim ve Araştırma Bakanlığını Ziyaret Etti

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, Moldova Eğitim ve Araştırma Bakanlığı'na ortak iş birliği imkânlarını değerlendirmek üzere 15 Eylül 2022 tarihinde bir ziyaret gerçekleştirdi. Moldova Eğitim ve Araştırma Bakanı Müsteşarı Nadejda Velisco ile bir araya gelen Başkan Kar'a Türkiye Cumhuriyeti Kişinev Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Cengiz Güzeloluk, Komrat Devlet Üniversitesi (KDU) Misafir Doktor Öğretim Üyesi Resul Bağı, KDU Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Kudret Sefa Gümüş'ün bulunduğu Türk Heyeti eşlik ederken, Bakan Müsteşarı Velisco'ya ise Politika Analizi Bölüm Başkanı Ludmila Pavlov, Yükseköğretim Politikası Müdürü Lilia Parhomenco ve Ulusal Kalite Güvencesi Ajansı Başkanı Chiciuc Andrei eşlik etti.
YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar Moldova Eğitim ve Araştırma Bakanlığını Ziyaret Etti

Görüşmede YÖKAK ve Yükseköğretimde kalite güvencesi sistemi ve akreditasyon uygulamaları hakkında detaylı bilgiler aktaran Başkan Kar, ikili ilişkilerin geliştirilmesine yönelik fikir alışverişine ek olarak Moldova Heyetini, YÖKAK tarafından Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ev sahipliğinde ve İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (IQA), Azerbaycan Eğitim Kalite Güvence Ajansı (TKTA), Kazakistan Bağımsız Akreditasyon ve Derecelendirme Ajansı (IAAR),  KKTC Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK), Moritanya Kalite Ajansı (AMAQ-ES)  kuruluşlarının iş birliğinde 20-22 Mart 2023 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecek olan "Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı"na davet etti.

Moldova Eğitim ve Araştırma Bakanı Müsteşarı Velisco, Kalite güvencesi ve akreditasyona son derece önem verdiklerini belirterek, Başkan Kar'a nazik davetleri dolayısıyla da teşekkür etti. Ulusal Kalite Güvencesi Ajansı Başkanı Andrei ise konuşmasında, ikili iş birliği ile karşılıklı öğrenme ve tecrübe paylaşımına vurgu yaptı.

16 Eylül 2022 Cuma günü ise Sayın Başkanımızla Kongaz Süleyman Demirel Lisesi ziyareti gerçekleştirilmiştir.

19-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-2022

Str. Alexei Mateevici, 55, Kişinev Moldova - 373 22 509 119

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.